muğla kürtaj
muğla kürtaj

Muğla’ da Kürtaj

Muğla kürtaj yaptırmak isteyenler veya dışarıdan Muğla’ ya kürtaj yaptırmak için gelenler olabilir. Bu kişiler Muğla kürtaj yaptırmaya karar verdiklerinde ilk olarak kürtaj yaptıracakları hastane veya kliniği seçmeleri gerekir. Zaten kürtaj cerrahi bir müdahale olduğu için hayati önem arz etmektedir. Bu yüzden seçimlerimizi daha doğru yapmamız gerekir.

Muğla’ da kürtaj yaptırmaya karar verdiğinizde ilk olarak seçkiniz doktorunuzla veya hastane ile bir ön görüşme yapmanız gerekir. Bu ön görüşme sonrasında Muğla kürtaj için muayenelere başlanır. On muayene sonrasında sizlere bir kürtaj günü belirlenir. Tabii ki bu ön muayenelerde bebeğinizin veya rahim için yapılacak olan işleminin kesin olarak tanısı konur. Tanının ardından eğer gebelik sonlandırma veya Bebek aldırma işlemi yapıyorsanız bebeğinizin kaç haftalık olduğu hastaneler ve hekimler için önemlidir. Kadın doğum uzmanları buna çok önem vermektedir. Kürtaj için en uygun zaman ise bebeğin 10 hafta veya küçük olması gerekir. Tabii ki 10 haftadan büyük bebekler için kürtaj işlemi belli şartlar altında yapılmaktadır. İlk olarak Bu büyüklükteki gebelikler için ilaç tedavisi başlanır gerek görüldüğü durumlarda kürtaj yapılır.

Normal kürtaj yapılırken veya rahimde herhangi bir sorun nedeniyle kürtaj yapılırken bazen rahim ağzı genişletme işlemi de uygulanmaktadır. Kürtaj genellikle 10 dakika kadar sürmektedir. Uygulanan anestezi doğrultusunda 15-20 dakika sonra hafta kendine gelir. Sizin veya doktorunuzun tercihine göre lokal anestezide uygulanmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte Muğla’ da kürtaj bazı hastanelerde son teknoloji cihazlarla yapılmaktadır. Tabii ki bu cihazların kullanılması doktorların işini daha da kolaylaştırmaktadır. Muğla’ da kürtaj olduktan sonra yaklaşık bir 10 gün doktorunuz sizi gözlem altında tutar. Herhangi bir aksi duruma Mahal vermemek için gereken önlemler alınması gerekir. Sizler bu işlemleri yaptırırken hem doktorunuzu hem de kürtaj olduğunuzu yeri iyi araştırmanız gerekiyor. Çünkü kürtaj sonrasında rahim yırtılması veya kanama gibi sıkıntılar olabilir. Daha önce kürtaj olmuş kişilerden doktorları hakkında yorum ve görüşlerini alarak doktorunuzu ve hastaneyi seçebilirsiniz. Kürtaj olacağız yerini son derece temiz şartlarda çalıştığından da emin olmalısınız. Bu şekilde sağlığımızı da koruma altına almış olursunuz.